Miejsca

Stare Miasto w Warszawie

Stare Miasto to klimatyczny skrawek Warszawy, który może urzec każdego z nas. Kto w czasie wycieczki po stolicy zajrzy na jego teren, ten będzie mógł się nacieszyć widokiem wielu wspaniałych obiektów. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?
Warszawska Starówka to miejsce wyjątkowe, które doczekało się wpisu na listę UNESCO. Sercem Starego Miasta jest rynek, wytyczony w XIII-XIV wieku. To tu tak chętnie gromadzą się turyści z różnych zakątków świata, to tu czekają cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie.

Piękne kamienice mieszczańskie, wykorzystywane m.in. jako siedziba Miasta Warszawy, pomnik Warszawskiej Syrenki – oto obiekty, z jakimi można się tu spotkać. Spacer w takim otoczeniu może każdemu sprawić wiele radości, a wypoczynek w mieszczących się przy rynku kawiarenkach będzie dla każdego z nas przyjemnym doświadczeniem. Ta część Warszawy z pewnością zasługuje na większe zainteresowanie z naszej strony, a wizyta na Rynku Starego Miasta każdemu z nas sprawi wiele radości.

Rynek Starego Miasta w Warszawie